fbpx

7 sposobów na to, jak zarobić dodatkowe pieniądze

Potrzebujesz kilku dodatkowych banknotów w portfelu? Zastanawiasz się jak zarobić dodatkowe pieniądze? W jednym z zeszłorocznych badań ogłoszono, że wśród brytyjskich pracowników co piąty rozważa podjęcie dodatkowej pracy. Dobrą wiadomością jest to, że zamiast oglądać po raz kolejny wszystkie sezony ulubionego serialu, Ty także możesz zgromadzić nadprogramową wypłatę. Nie ma tu znaczenia, czy musisz spłacić swoją kartę kredytową czy oszczędzasz na kilkudniowy urlop – znalezienie dodatkowego źródła dochodu jest warte zachodu, a w dodatku jest prostsze niż myślisz. Oto co musisz wiedzieć, gdy zastanawiasz się, jak zarobić dodatkowe pieniądze.

Praca zdalna lub praca w niepełnym wymiarze godzin

Okazuje się, że jedne z lepszych sposobów zarabiania dodatkowych pieniędzy obejmują pracę z domu lub pracę w niepełnym wymiarze godzin. Jeśli jesteś w tym temacie zupełnie zielony, oto siedem wskazówek, które wzbogacą Cię o kilka dodatkowych banknotów.

Tajemniczy klient

Wypłata za chodzenie do sklepu? Brzmi jak bajka, prawda?  Jeśli jednak chcesz rzeczywiście na tym zarabiać, musisz włożyć w taki zakupy dodatkowy wysiłek. Firmy zajmujące się badaniem rynku płacą kupującym za sprawdzenie czy usługi w określonych miejscach są na odpowiednim poziomie. Wśród sprawdzanych usługodawców są m. in. hotele, restauracje, kawiarnie, a nawet przydrożne sklepiki.

Ankiety online

Twoja opinia jest cenna – firmy naprawdę chcą znać zdanie konsumentów. Wykorzystują dane, aby lepiej poznać rynek i potrzeby klientów. Prawdopodobnie w przeszłości za darmo odpowiadałeś na tego typu ankiety. W obecnych czasach możesz dostać w zamian regularną wypłatę. Jeśli po powrocie z pracy masz wolny czas, zamiast scrollować Instagram możesz odpowiedzieć na serię pytań i zarobić tym samym dodatkowe pieniądze. Nie będzie to majątek, jednak zdarzają się agencje, które poza gotówką oferują także bony podarunkowe.

Sprzedaż online

Jesteś zakupoholikiem? Twoje mieszkanie wypełnione jest po brzegi ubraniami, książkami, gadżetami, których nigdy nie użyłeś? Sprzedawanie takich przedmiotów przez internet nie wymaga dużego wysiłku, a dzięki temu zyskasz więcej przestrzeni na półkach, a w zamian za to – zapełnisz portfel.

Konsultant/ka marki kosmetycznej.

Od kilkudziesięciu lat na rynku kosmetycznym funkcjonuje kilka marek kosmetycznych, które swoją sprzedaż opierają na zamówieniach katalogowych u konsultantów. Prawdopodobnie znasz chociaż jedną osobę, która co jakiś czas ogłasza nową ofertę, rozprowadza wśród znajomych darmowe próbki i wykonuje regularne zamówienia. Aby zostać konsultantem wystarczy złożyć wniosek w formie papierowej lub elektronicznej, a sprzedawca skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h. Możesz zacząć od sprzedaży wśród rodziny i przyjaciół – prowizja pobierana od sprzedawanych przedmiotów może znacząco poprawić stan Twojego konta.

Airbnb

Spłata kredytu hipotecznego może być ogromnym zobowiązaniem, ale istnieją sposoby, które pomogą uzyskać dodatkową gotówkę na spłatę nieruchomości. Jednym z nich jest wynajem domu na okres wyjazdu na wakacje. Airbnb polega na komunikacji z potencjalnymi gośćmi, przygotowanie odpowiedniej oferty i wynajęcie domu np. na kilka wakacyjnych tygodni. Co ważne, platforma Airbnb oferuje także polisę ubezpieczeniową. Jeśli masz wolny tylko jeden pokój, także możesz wziąć udział w idei wynajmu.

Wykorzystaj swoje umiejętności.

Zastanów się, w czym jesteś dobry i podziel się umiejętnościami, które posiadasz! Możesz traktować to jako hobby, ale ludzie chętnie zapłacą za przekazanie im takiej wiedzy. Możesz zaoferować korepetycje i doradztwo online. Wszystko zależy od Twojej kreatywności!

Kierowca/ dostawca.

Istnieje cały szereg firm, w których możesz zarobić dodatkowe pieniądze jako kierowca. Z reguły nie musisz nawet posiadać własnego samochodu – bywa, że wystarczy nawet rower.

Wiesz już jak zarobić dodatkowe pieniądze, ale nie zapomnij też o tym!

Gdy myślisz o tym, jak zarobić dodatkowe pieniądze, warto pamiętać o jednej złotej zasadzie: pieniądze nigdy nie zastąpią zdrowia fizycznego i psychicznego. Mimo, że teoretycznie każdą wolną chwilę mógłbyś poświęcić na pracę, w praktyce nie zawsze będzie to najlepsza decyzja w kontekście Twojego samopoczucia. Przed podjęciem każdej dodatkowej pracy zastanów się, czy rzeczywiście masz na nią wystarczająco dużo czasu i energii. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz jest wypalenie się.