fbpx

5 oznak, że powinieneś zlecić profesjonaliście napisanie Twojego CV

Istnieje wiele powodów, dla których możesz zlecić napisanie Twojego CV profesjonalnej agencji. Być może od dłuższego czasu nie jesteś na rynku pracy i chciałbyś powrócić do życia zawodowego, jednak nie do końca wiesz, jak to zrobić. A może od miesięcy starasz się o pracę, jednak Twoje CV zdaje się odstraszać niż zachęcać pracodawców?

Bez względu na powód, nie musisz sam stawiać czoła poszukiwaniu pracy. Jeśli znajdujesz się w jednej z 5 poniższych sytuacji, być może to odpowiedni czas, aby oddać się w ręce profesjonalistów.

1. Ubiegasz się o pracę od tygodni – bezskutecznie.

Wszyscy wiemy, że proces poszukiwania pracy może być długi i nużący. Możesz spędzać godziny na wysyłaniu CV i rzadko okazuje się to skuteczne. Niewiele potrzeba, aby do Twojego życia wkradł się stres i zwątpienie, dlatego należy przyjąć pomoc, którą Ci zaoferowano.

Zazwyczaj brak odpowiedzi na wysłane CV, jest skutkiem tego, że sam w sobie życiorys  nie jest zbyt zachęcający. Profesjonalista wyda bezstronną i fachową opinię. Poinformuje Cię, co jest w porządku, a co powinieneś usunąć lub dodać. Otrzymasz nowe, odświeżone CV, które będzie wspaniałą wizytówką dla nowego pracodawcy.

2. Rozważasz zmianę stanowiska.

Jesteś gotowy na radykalne zmiany w karierze i chcesz dokonać ostatecznego kroku. Wspaniale! Zmieniając branżę lub nawet stanowisko w obrębie branży, musisz pamiętać, że konieczne może być podkreślenie odpowiednich umiejętności – zwłaszcza, gdy nie posiadasz żadnego doświadczenia w pracy na przyszłym stanowisku. Przekazanie Twojego CV w ręce odpowiedniej osoby pozwoli Ci uzyskać całkiem nowy obraz Ciebie jako potencjalnego pracownika. Twój życiorys zostanie opatrzony odpowiednimi słowami-kluczami, a to znacząco zwiększy szansę na powodzenie.

3. Jesteś świeżo upieczonym absolwentem lub miałeś długą przerwę w pracy.

Tendencje w świecie rekrutacji ulegają szybkim i częstym zmianom. Idealnie skonstruowane CV napisane 5 lat temu, może zupełnie nie przemawiać do dzisiejszych rekruterów. Jeśli więc dopiero zabierasz się za jego pisanie lub chcesz je zaktualizować po dłuższej przerwie, możesz skorzystać z pomocy.

Podczas pracy z profesjonalnym pisarzem CV, oszczędzasz czas i energię. Możemy porównać taki zabieg do słynnego „dress to impress” – w ten sam sposób, kiedy starannie dobierasz ubiór na rozmowę kwalifikacyjną, powinieneś zadbać o wygląd i zawartość Twojego CV.

4. Nigdy nie słyszałeś o systemie śledzenia kandydatów.

Minęły już czasy, kiedy jedyne, co musisz zrobić to zaimponować rekruterowi. Teraz musisz także przebić się przez masę plików i sprawić, że to właśnie Twoje CV zostanie wybrane przez program komputerowy. System śledzenia kandydatów staje się coraz popularniejszy (zwłaszcza w krajach Europy Zachodniej) i jest programem używanym przez pracodawców do przechowywania sylwetek kandydatów w postaci ich życiorysów. Pozwala rekrutującemu na stworzenie krótkiej listy poprzez wyszukiwanie konkretnych słów kluczowych bez konieczności czytania każdego otrzymanego CV. W rezultacie większość osób rekrutujących czyta tylko 25 procent CV, które otrzymują.

5. Nie wiesz, jak się zaprezentować.

Nie wszystkim przychodzi łatwo mówienie o sobie. Niestety, podczas poszukiwania pracy, często będziesz musiał mówić otwarcie o Twoich sukcesach i szczególnych osiągnięciach. Jeśli nie czujesz się swobodnie w takiej tematyce i nie opanowałeś wystarczająco sztuki chwalenia samego siebie, powinieneś rozważyć pomoc w pisaniu CV. Zawodowiec pomoże Ci przekroczyć cienką granicę i „sprzedać” Twoje dotychczasowe osiągnięcia i sukcesy we właściwy sposób.