fbpx

5 rzeczy, które ludzie sukcesu robią każdego dnia

Każdy chce odnieść sukces. Na szczęście, wśród wielu kroków przybliżających do niego, jest kilka takich, które możesz zacząć robić zanim jeszcze usiądziesz przy biurku. Rzeczywiście, większość ludzi sukcesu ma tendencję do tego, aby jak najwięcej rzeczy załatwiać rano – to zdecydowanie najbardziej produktywna pora dnia.

Jeśli chcesz więc zwiększyć swoją produktywność w biurze, podążaj śladami ludzi sukcesu i zmień swoje poranne nawyki na lepsze.

Zacznij od zdrowego śniadania.

Płatki kukurydziane może i smakują dobrze, ale nie dostarczają organizmowi wystarczającej ilośc potrzebnych składników odżywczych. Spożycie od porze białka i zdrowych tłuszczy pomoże Ci z energią rozpocząć dzień. Podniesie to także poziom koncentracji – burczenie w brzuchu z pewnością nie sprzyja skupieniu. Co więcej, badania pokazują, że korzystne może być zrezygnowanie z kawy w godzinach porannych.

Zaplanuj swój dzień.

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać każdą chwilę, powinieneś planować swoje dni z wyprzedzeniem. Poranki są do tego idealne. Zdecyduj, jakie sprawy powinieneś zakończyć już dziś, a będziesz mógł zaplanować wszystkie kroki, by się tego podjąć. Planowanie i prowadzenie list zadań pomoże Ci usystematyzować wszystko i uspokoić swój umysł – już nigdy więcej nie będziesz go obciążał, próbując zapamiętać 20 rzeczy na raz.

Sprawdzaj skrzynkę mailową.

Ludzie, którzy odnieśli sukces wiedzą, że są rzeczy, których nie można zaplanować w ostatniej chwili – zwłaszcza jeśli angażują one inne osoby. Oznacza to, że nigdy nie będziesz pewny co czeka Cię tego dnia, jeśli nie sprawdzisz swojej skrzynki pocztowej. Co więcej, czytanie maili rano może znacznie zwiększyć produktywność – wchodząc do biura będziesz dokładnie wiedział z czym powinieneś zmierzyć się na samym początku.

Nie zapomnij o aktywności fizycznej!

Oczywiście, że każdy z nas chce być zdrowy, szczupły i sprawny. Ale jeśli nie należysz do osób uwielbiających spędzać godziny na siłowni, możesz mieć problemy z motywacją. Jak więc wepchnąć w plan dnia aktywność fizyczną? Udaj się na siłownię lub zajęcia fitness już z samego rana, zanim jeszcze będziesz w stanie wymyślić kolejną wymówkę. Nie tylko pobudzisz metabolizm i zmniejszy stres, ale da Ci także poczucie zadowolenia z siebie. Wszystko to pomoże ostatecznie nie tylko w utrzymaniu formy, ale także w pozytywnym rozpoczęciu dnia.

Pracuj nad swoim osobistym projektem.

Nie ma lepszego czasu na pracę nad nowymi umiejętnościami (np. fotografią, pisaniem) lub naukę do egzaminu niż poranek. Nikt nie rozprasza Twojej uwagi, jesteś kreatywny i wypoczęty – a co najważniejsze nie dopadła Cię jeszcze rutyna codziennych obowiązków w pracy. Jeśli chcesz zbliżyć się do sukcesu, wykorzystaj poranne godziny na pracę na projektami, które sprawiają Ci największą radość.

Realizuj zadania z listy.

Ludzie sukcesu nie tylko tworzą listy zadań, ale przede wszystkim je realizują. Zaczynaj zawsze od najpilniejszych i nie zwlekaj z ich wykonaniem (mogą być mało przyjemne, dobrze o tym wiemy). Oprócz tego, że rano z reguły szybciej radzimy sobie ze skomplikowanymi procesami, zaletą jest to, że widmo przeprawy przez kolejne zadania nie będzie wisiało nad Tobą przez resztę dnia.

Popraw sobie nastrój.

Dobrze wiemy: dni, w których wstajesz z łóżka lewą nogą są nieuniknione. Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swój humor już od samego rana. Może być to ulubiona piosenka podczas robienia śniadania, ciekawy podcast w drodze do pracy lub po prostu łyk kawy w ulubionym kubku. To, że obudziłeś się w złym nastroju nie oznacza, że powinieneś spisać na straty resztę dnia.

Oczywiście, aby czuć się spełnionym, nie musisz zarabiać pięciocyfrowych kwot, wygrać w Milionerach i ukończyć maratonu. Dzieje się tak wtedy, gdy wykorzystujesz każdą okazję i podchodzisz do życia z odpowiednim nastawieniem i ambicją. Zacznij robić wszystkie te rzeczy, a z pewnością znajdziesz się na właściwej drodze do sukcesu.