fbpx

Szablon ogłoszenia o pracę

Jeśli nie jesteś rekruterem, ale prowadzisz rekrutację, to pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób powinno wyglądać ogłoszenie o pracę. Przychodzimy z pomocą! Znajdziesz tutaj kilka wskazówek, dzięki, którym stworzysz idealną ofertę pracy. Zobacz nasz szablon ogłoszenia o pracę.

O czym pamiętać?

Trafiaj do ambitnych pracowników

Jeśli szukasz odpowiedzialnych, ambitnych osób, to pokaż to, co je interesuje. Z jakimi wyzwaniami będzie skonfrontowana osoba na danym stanowisku? Czego się dzięki temu nauczy? Jaką korzyść otrzyma dzięki pracy w tak małej / dużej / międzynarodowej / różnorodnej firmie?  Większość ofert na rynku to suche, „nudne” opisy. Jeśli chcesz ściągnąć świetną osobe – wyróżnij się niesztampowym opisem wyzwań i obowiązków.

Konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety

Wylistuj, z jakimi obowiązkami i zadaniami będzie się mierzyć osoba na tym stanowisku każdego tygodnia. Podaj konkretne przykłady – często sposób pracy czy zadania, które realizują członkowie Twojego teamu, różni się od sposobu pracy na rynku. Jeśli powiesz więcej na temat tego, jak wygląda to od środka, po pierwsze wstępnie „odsiewasz” osoby, które nie odnajdą się w takim systemie i dodatkowo motywujesz tych, dla których jest to idealna oferta.

Skup się na tym, co oferujesz

Rynek pracy jest bardzo wymagający – dziś często pracodawca musi napracować się, by pozyskać wartościowego pracownika z rynku. W ogłoszeniu skup się na tym, co oferujesz, jak będzie wyglądała rola danej osoby i dopiero potem przejdź do szczegółowej listy wymagań. Często takie podejście pozwoli Ci zainteresować ofertą i przekonać kandydata do aplikowania.

Ułatw znalezienie najważniejszych informacji

Potencjalni pracownicy często skanują wzrokiem ofertę, w poszukiwaniu najważniejszych informacji. Ułatw im to zadanie i podziel swoje ogłoszenie na sekcje. W każdej z nich możesz podać kilka zdań wprowadzenia, a następnie wylistować kluczowe informacje.

Przykładowy układ ogłoszenia – szablon ogłoszenia o pracę

Jakie sekcje powinieneś uwzględnić i jak mogą one wyglądać? Zobacz przykład poniżej:

Kogo szukamy?

Clinical Research Associate-II

Jak wygląda praca?

Na tym stanowisku będziesz odpowiadał za koordynację nowych badań w obszarze onkologii oraz współpracę z potencjalnymi, nowymi ośrodkami. Ze względu na wielkość naszej firmy będziesz mieć szansę poznać różne aspekty pracy na tym stanowisku – od … poprzez … do..

Jakimi zadaniami będziesz się zajmować?

  • Weryfikacja…
  • Koordynacja…

Czego oczekujemy?

Szukamy kandydatów z min. 2 letnim doświadczeniem, którzy dotyczą pracowali w obszarze …. Szukamy osoby odpowiedzialnej, zmotywowanej i chcącej poszerzać wiedzę

Kluczowe wymagania:

  • Doświadczenia minum 2 lata
  • Odpowiedzialności

Mile widziane:

  • Praca w obszarze onkologii i dermatologii.

Co oferujemy?

Oferujemy wynagrodzenie w wyokości XX oraz dodatkowe benefity.

Benefity:

  • Karta Multisport
  • Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Zobacz także: PR firmy w procesie rekrutacji life science – #pharmarecruitmenttalk x Emilia Migas