fbpx

Co musi zawierać CV? 8 kluczowych porad dla Ciebie

Przygotowanie CV wydaje się prostą sprawą, jednak często zdarza się, że zapominamy o umieszczeniu najważniejszych informacji. Dlatego poniżej mały poradnik, co musi zawierać CV. Miłej lektury!

Co musi zawierać CV?

Dane osobowe i kontakt

W tej sekcji umieść swoje imię i nazwisko, maila, numer telefonu. Możesz również dodać miejsce zamieszkania. Nie podawaj całego adresu, wystarczy nazwa miejscowości. Niektórzy kandydaci wpisują również datę urodzenia, nie jest ona jednak elementem obowiązkowym. Wiek nie powinien decydować o tym, czy otrzymasz daną pracę czy nie, dlatego możesz spokojnie pominąć tą kwestię.

Wykształcenie

W sekcji tej umieść informacje o studiach, które ukończyłeś lub, na których jesteś obecnie. Podaj daty rozpoczęcia i zakończenia studium oraz uniwersytet, na którym studiowałeś. W sekcji tej nie umieszczaj liceum, jest ono zbędne.

Doświadczenie zawodowe

Tutaj chronologicznie opisz swoje doświadczenie zawodowe wraz z pełnionymi obowiązkami. Staraj się pokazać obowiązki, które mogą być istotne z punktu widzenia stanowiska, na które kandydujesz.

Umiejętności

To sekcja, gdzie należy umieścić swoje kompetencje miękkie oraz twarde. Podaj tutaj cechy takie jak „punktualność”, „umiejętność współpracy w zespole” czy „znajomość programu X”.

Języki obce

W sekcji tej wypisz języki, którymi się posługujesz oraz określ poziom ich znajomości.

Pasje

Tutaj możesz opisać swoje zainteresowania. Wymień od 3 do 5 pasji i zainteresowań, które mogą zaciekawić rekrutera.

Szkolenia i projekty, w których brałeś udział

Sekcję tą możesz umieścić pod doświadczeniem zawodowym. Opisz w niej kilka szkoleń, konferencji czy projektów, w których brałeś udział. Wybierz te, które dały Ci umiejętności potrzebne na stanowisko, na które kandydujesz. Napisz, jakie umiejętności i wiedzę dzięki nim zdobyłeś.

Dobre CV musi także zawierać formułkę o ochronie danych osobowych

Na zakończenie nie zapomnij umieścić w CV formuły dotyczącej przetwarzania danych osobowych. To dzięki niej będziesz mógł brać udział w procesie rekrutacyjnym. Poniżej aktualna formułka.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922).