fbpx

80% wypełnionych zadań rekrutacyjnych po opublikowaniu oferty o pracę na Pharma jobs – case study 3PG

Kim jest 3PG?

3PG to grupa specjalizująca się w edukacji i promocji treści dla farmaceutów, która posiada własne media branżowe, wydawnictwo i agencję marketingową. Dzięki swoim portalom, publikacjom i wydarzeniom, 3PG dostarcza aktualnej i praktycznej wiedzy tysiącom farmaceutów, wspierając ich w pracy z pacjentami. 3PG oferuje także usługi marketingowe dla firm farmaceutycznych, tworząc skuteczne strategie i kampanie omnichannel.

Wyzwanie – znalezienie farmaceuty chętnego do pracy wykorzystując portal Pharma jobs

Firma 3PG poszukiwała nowych pracowników do swojego zespołu, aby rozwijać dział redakcji odpowiadający za tworzenie i weryfikowanie treści merytorycznych. Wystawiono więc dwie oferty pracy na dwa stanowiska: Redaktor, Junior Advisor. Na te stanowiska byli poszukiwani farmaceuci gotowi do pracy w Krakowie.

Działanie – portal Pharma jobs

Po opublikowaniu ofert zajęliśmy się promowaniem ich na naszych kanałach marketingowych. Ogłoszenia promowano m.in.:

  • na Facebooku i Instagramie (zasięg miesięczny: 25 000+),
  • na Linkedin (obserwujący: 2 800+),
  • w wyróżnionej relacji na Instagramie (wyświetlenia relacji: 400+),
  • na grupie na Facebooku (członkowie grupy: 2 700+) ,
  • w newsletterach (subskrybenci: 2 000+).

Promocja ofert zwiększyła szansę na dotarcie do konkretnych pracowników z branży farmaceutycznej.

Zrealizowane działania i rezultaty:

Redaktor – oferta pracy

Po opublikowaniu ogłoszeń wykorzystując portal Pharma jobs, firma 3PG otrzymała wiele aplikacji od kandydatów zainteresowanych pracą w grupie. Na stanowisko redaktora zgłosiło się 50 osób, z czego około 40 uzupełniło zadanie rekrutacyjne. Zgłoszenia były wysokiej jakości, ponieważ kandydaci wykazali się dużym zaangażowaniem, nie ograniczając się do przesłania jedynie CV.

Firma 3PG otrzymała 80% wypełnionych zadań rekrutacyjnych. Wysoki procent wynika ze specyfiki portalu Pharma jobs, który jest skupiony na branży farmaceutycznej. Dzięki temu na stanowisko aplikowali wyselekcjonowani kandydaci, a firma miała duży wybór potencjalnych redaktorów.

Junior Advisor – oferta pracy

Firma 3PG szukała również Junior Advisora, który miałby pomagać w realizacji projektów marketingowych dla klientów z branży farmaceutycznej. Na to stanowisko zgłosiło się 15 kandydatów, z których zrekrutowano 2 osoby. Po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych, firma 3PG zdecydowała się na zatrudnienie osoby, która spełniła wymagania i pasowała do kultury organizacyjnej firmy.

Zobacz także: „Jak rekrutować na stanowisko Clinical Research Associate? #pharmarecruitmenttalk x Aleksandra Traczyk